Promocje
Feel great Colway - zestaw kolagenowy colway
Feel great Colway - zestaw kolagenowy colway

671,40 zł

Cena regularna: 746,00 zł

szt.
EveryDay Care Pure - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care Pure - zestaw pielęgnacyjny colway

702,90 zł

Cena regularna: 781,00 zł

szt.
EveryDay Care Plus - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care Plus - zestaw pielęgnacyjny colway

781,20 zł

Cena regularna: 868,00 zł

szt.
EveryDay Care - Gold - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care - Gold - zestaw pielęgnacyjny colway

756,90 zł

Cena regularna: 841,00 zł

szt.
EveryDay Care - DNA - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care - DNA - zestaw pielęgnacyjny colway

783,90 zł

Cena regularna: 871,00 zł

szt.
Family Care set - zestaw pielęgnacyjny colway dla całej rodziny
Family Care set - zestaw pielęgnacyjny colway dla całej rodziny

1 093,50 zł

Cena regularna: 1 215,00 zł

szt.
Healthy Skin set - zestaw pielęgnacyjny colway
Healthy Skin set - zestaw pielęgnacyjny colway

775,80 zł

Cena regularna: 862,00 zł

szt.
Lifting set - zestaw pielęgnacyjny colway
Lifting set - zestaw pielęgnacyjny colway

1 044,00 zł

Cena regularna: 1 160,00 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
SEKRET NIEBIESKIEGO DIAMENTU: PROMOTORY PRZENIKANIA
SEKRET NIEBIESKIEGO DIAMENTU: PROMOTORY PRZENIKANIA

PROMOTORY PRZENIKANIA – Glikozaminoglikany – sekret Kremu Blue Diamond

Promotory przenikania (mówi się też: wchłaniania lub sorpcji) są środkami powierzchniowo-czynnymi. Ich działanie ma na celu tylko na krótki moment zaburzyć układ lipidów i rozluźnić połączenia między korneocytami, co pozwala „wpuścić” substancje aktywne do warstwy rogowej naskórka. Akcja taka musi być chwilowa i w pełni odwracalna. Nasze promotory w formulacji kosmetycznej nie mogą działać jak te w maściach farmakologicznych, ani reagować z innymi składnikami.

Promotory przenikania stosowane w lekach to głównie alkohole, glikole, amidy, pirolidony, sulfotlenki, terpeny, kwasy (np. glikolowy, salicylowy), azon (N-dodecylokaprolaktam).

W kremie Blue Diamond zastosowano promotor przenikania całkowicie bezpieczny. Powstał on we współpracy z amerykańską firmą i użyty został w składzie Blue Diamond ponad pół roku przed promocją rynkową komponentu chronionego patentem. Po dziś dzień nie spotyka się często nawet w kremach najlepszych marek.  Jego skuteczność została potwierdzona w testach laboratoryjnych (patrz poniżej Rys. 1a i 1b), a bezpieczeństwo w testach dermatologicznych (płatkowych) na grupie ludzi pod okiem lekarza dermatologa. 

Charakteryzuje się poniższymi właściwościami:

  • szybko przenika do warstwy rogowej skóry
  • wywołuje odwracalne zmiany w przepuszczalności warstwy rogowej (stratum corneum)
  • jest nieaktywny farmakologicznie
  • jest nietoksyczny, niedrażniący i nieuczulający
  • nie reaguje z innymi składnikami kremu
  • nie wpływa na konsystencję, nie nadaje zapachu, ani koloru
  • ma pozytywną odpowiedź układu immunologicznego
  • ma pełną zgodność antygenową ze skórą
  • do tego sam w sobie ma silne działanie nawilżające

 

Nasze promotory przenikania zwiększają dostawy znacznie większej ilości substancji aktywnej z tej samej objętości, odżywiają skórę skuteczniej i jeszcze silniej nawilżają. Można kolokwialnie powiedzieć, iż krem Blue Diamond to „nowa skóra w płynie”. 

To GLIKOZAMINOGLIKANY (GAG), czyli nic innego jak to, z czego jesteśmy zbudowani – nasza macierz międzykomórkowa, tkanka łączna.
GAG to polisacharydy, które są zbudowane z powtarzających się jednostek dwucukrowych, z których jedna reszta to zawsze aminocukier, a druga to kwas uronowy.

Promotory GAG nie wymywają cementu międzykomórkowego, a dokonują tylko chwilowej zmiany jego struktury ciekłokrystalicznej. 

To bardzo skomplikowane działanie. Abstrakcyjnym było już wymyślenie samego założenia, aby szukać takiego rozwiązania. COLWAY jednak przyciąga pasjonatów biochemii, którzy myślą niestandardowo. Rozwiązanie okazało się na tyle skuteczne, że nawet nie zamierzamy go patentować, bo nie technologię mamy do ukrycia. Tę opatentują jej właściwi twórcy w USA, a my zostawiliśmy sobie mały ale jakże skuteczny pomysł, racjonalizatorski, który zdradziłby opis do wniosku o ochronę prawną, jeśliby taki złożyć. Pomysł na sposób autorski, jakich tak wiele zastosowano już w COLWAY. Kolejny unikatowy w skali światowej, nasz kolejny klejnot, w naszym Niebieskim Diamencie.

Po wielu miesiącach badań potwierdzono skuteczność działania GAG tym samym zwiększenia przenikalności substancji aktywnych w głąb skóry. Badania z użyciem mikroskopu fluoroscencyjnego nie pozostawiają złudzeń – krem przeniknął przez warstwę rogową bardzo skutecznie. Przedstawia to rys. 1

Rysunek nr 1 
Obrazy skóry z mikroskopu fluorescencyjnego kremu Blue Diamond. Zielona fluorescencja jest widoczna w obszarach mieszków włosowych i naskórka przekrojów pionowych skóry poddanej zabiegom. Przypadek (a) – zdjęcie wykonano 15min po aplikacji kremu Blue Diamond bez GAG. Przypadek (b) – zdjęcie wykonano 15min po aplikacji kremu Blue Diamond z dodatkiem GAG.

Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki własnej rozpuszczalności w lipidach warstwy rogowej, GAG zwiększają rozpuszczalność substancji aktywnej w tej warstwie, zwiększając w ten sposób jej współczynnik podziału między stratum corneum, a podłożem.

Należy zwrócić uwagę, iż do technologii promotorów zastosowano „obok” technologię liposomów, które w tym przypadku tworzą niespotykane połączenie, gdyż liposomy wraz z GAG tworzą struktury ciekłych kryształów, a to:
WAŻNE! - powoduje, iż mają one zdolność do przebudowy budowy lamelarnej skóry.

Promotory przenikania GAG w połączeniu z lioposomami nowej generacji to kolejna wielka zdobycz COLWAY. Na ich podstawie można tworzyć kolejne receptury przyszłych generacji naszych kosmetyków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl