Promocje
Feel great Colway - zestaw kolagenowy colway
Feel great Colway - zestaw kolagenowy colway

671,40 zł

Cena regularna: 746,00 zł

szt.
EveryDay Care Pure - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care Pure - zestaw pielęgnacyjny colway

702,90 zł

Cena regularna: 781,00 zł

szt.
EveryDay Care Plus - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care Plus - zestaw pielęgnacyjny colway

781,20 zł

Cena regularna: 868,00 zł

szt.
EveryDay Care - Gold - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care - Gold - zestaw pielęgnacyjny colway

756,90 zł

Cena regularna: 841,00 zł

szt.
EveryDay Care - DNA - zestaw pielęgnacyjny colway
EveryDay Care - DNA - zestaw pielęgnacyjny colway

783,90 zł

Cena regularna: 871,00 zł

szt.
Family Care set - zestaw pielęgnacyjny colway dla całej rodziny
Family Care set - zestaw pielęgnacyjny colway dla całej rodziny

1 093,50 zł

Cena regularna: 1 215,00 zł

szt.
Healthy Skin set - zestaw pielęgnacyjny colway
Healthy Skin set - zestaw pielęgnacyjny colway

775,80 zł

Cena regularna: 862,00 zł

szt.
Lifting set - zestaw pielęgnacyjny colway
Lifting set - zestaw pielęgnacyjny colway

1 044,00 zł

Cena regularna: 1 160,00 zł

szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pytania i odpowiedzi
Ile jest kolagenu w Kolagenie?
 

Zawartość kolagenu w substancji nie mierzy się w procentach tylko określa się ilość jednostek hydroksyproliny (aminokwasu nie występującego nigdzie indziej w przyrodzie) w mikrolitrze, czy w mikrogramie danej substancji. W Kolagenie Naturalnym COLWAY średnio występuje 1980-2035 jednostek hydroksyproliny na 1 mikrolitr hydratu. Hydrat zawiera ok. 96% wody i do 3,5% białek w pozostałej masie suchej. Ok 90% tych białek, to kolagen. Pozostałe stanowi elastyna i resztki białkowe z filtracji.

Z jakich ryb pozyskiwany jest kolagen?
 

Ryby z których izoluje się molekuły kolagenowe tworzące potem hydrat – to tołpyga biała (Hypophthalmichthys molitrix) i tołpyga pstra (Hypophthalmichthys nobilis). Ryby te żyją wyłącznie w rzekach i jeziorach, gdzie żywią się głównie planktonem i drobnym pokarmem roślinnym. Nigdzie w Europie nie karmi się tołpyg paszami mogącymi rodzić wątpliwości co do ich „czystości” mikroorganicznej. Co ważne – problem odkładania się w organizmach ryb metali ciężkich nie dotyczy ryb słodkowodnych – w tym tołpygi. Zapewniamy, że każda partia kolagenu jest wnikliwie badana na ewentualną zawartość metali. Tołpygi, z których pozyskujemy kolagen, nie są więc „specjalnie hodowane” i na pewno nie są dokarmiane. Żyją swobodnie w bezpiecznych akwenach polskich, węgierskich, ukraińskich, gdzie ich główną rolą w ekosystemie jest regulowanie nadmiernego wzrostu fitoplanktonu. Ciekawostką jest fakt, że najbardziej odporny termicznie kolagen uzyskuje się z ryb żerujących w wodach cieplejszych, czyli z tołpygi bałkańskiej.

Czy Kolagen naturalny jest naturalny?
 

Kolagen to rzeczywiście produkt w pełni naturalny – nie tylko z nazwy. Jego skład INCI jest bardzo prosty, a lista składników – krótka: woda, kolagen, elastyna – odrobina białka siostrzanego względem kolagenu, minimalne ilości kwasu mlekowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie (np. mięśniach i skórze) i krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy wiązany prostym alkoholem (caprylyl glycol), który pełni rolę stabilizującą żel. Kolagen Naturalny Colway nie zawiera żadnych parabenów, barwników ani aromatów. Dzięki temu jest wyjątkowo bezpieczny w stosowaniu, nawet dla osób ze skórą wrażliwą.

Z jaką częstotliwością stosować kolagen?
 

Zalecamy aplikację przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Należy pamiętać, że na absorbcję i poziom oraz tempo odbudowy naszego kolagenu w skórze ma wpływ wiele czynników takich, jak: rodzaj i stan naszej cery, wiek biologiczny skóry, gospodarka hormonalna. Z tego względu tempo wchłaniania kolagenu, jak i jego ilość potrzebna do tego, aby „nasycić” naszą skórę, są różne. 

Jaka jest wydajność kolagenu?
 

Żel kolagenowy jest bardzo wydajny. Jedno opakowanie produktu może wystarczyć na wiele miesięcy stosowania. Przy założeniu codziennego stosowania żelu 2x dziennie na twarz i szyję średnio można przyjąć następującą wydajność produktów:

Pojemność 200 ml wystarcza na ok. 10-11 miesięcy
Pojemność 100ml wystarcza na ok. 4-6 miesięcy
Pojemność 50ml wystarcza na ok. 2-3 miesiące 

Czym różni się Kolagen Platinum od np. Graphite?
 

Żel kolagenowy występuje w trzech stopniach pigmentacji, który jest wynikiem typu surowca, z którego pozyskiwane jest białko.

– niemal przezroczysty żel Platinum to kolagen o najwyższym stopniu klarowności, który pozyskiwany jest z partii brzusznych skór rybich, gdzie pigment nie występuje. Ten najczystszy kolagen dysymiluje do nieco „mniejszych” biochemicznie produktów rozpadu, co czyni go łatwiejszym we wchłanianiu – przez co dedykowany jest najdelikatniejszym partiom skóry

– szaroperłowy żel Silver pozyskiwany jest z bocznych części skóry ryby, gdzie stopień zapigmentowania jest znaczny w stosunku do części brzusznej

– najciemniejszy żel Graphite wytwarzany jest z partii grzbietowych o najwyższym stopniu naturalnego zapigmentowania

Skład aminokwasowy oraz rozkład podjednostek w łańcuchach kolagenów Silver i Graphite nie odbiega od żelu Platinum mniej zapigmentowanego 

Ile czasu trwa wymiana kolagenu w naszym organizmie?
 

Kolagen w naszym organizmie podlega ciągłym procesom wymiany: syntezy i dysymilacji. W wątrobie pełna wymiana trwa około miesiąca, a w skórze 110-150 dni. Do 25 roku życia wymiana przebiega sprawnie – tkanki są w pełni sprawne, a skóra wygląda młodo. Z wiekiem proces ten ulega spowolnieniu.

Gdzie w organizmie produkowany jest kolagen?
 

Kolagen powstaje w komórkach wytwórczych: fibroblastach i chondrocytach w procesach zwanych kolagenogenezą. Ewoluuje od prostego łańcucha aminokwasów poprzez postać spirali (helisy), następnie potrójnej helisy, do postaci fibrylarnej, a wreszcie włóknistej. Włókna kolagenu tworzą wiązki, a one – tkankę.

Czy kolagen rybi jest identyczny z ludzkim?
 

Na etapie spiralnym (helis), kolagen większości kręgowców żyjących na Ziemi niemal nie różni się od siebie. Kolagen człowieka od rybiego odróżnia się tylko nieznacznie składem aminokwasowym w jednym zaledwie z łańcuchów sekwencji białka.

Czym różni się kolagen rybi od innych stosowanych w kosmetologii?
Kolagen znany jest kosmetologom przede wszystkim w postaci wielkocząsteczkowej, która nie ma właściwości pozwalających na wchłanianie się w głąb skóry. Rodzi to teoretyczne nieporozumienia wokół zdolności przenikania Kolagenu Naturalnego. Kolagen Naturalny jest roztworem wodnym trzeciorzędowego kolagenu, izolowanego bezpośrednio ze skór ryb słodkowodnych. Tymczasem produkty dysymilacji (rozpadu) helis rybiego kolagenu molekularnego bez problemu penetrują naskórek, aby jego naturalnymi kanałami, drogą pozakomórkową, wzdłuż struktur keratynowych, docierać do warstwy podstawowej i dalej.

Jakich produktów należy użyć do oczyszczenia i demakijażu skóry przed nałożeniem kolagenu?
 

Większość produktów do demakijażu skóry – zwłaszcza toniki i niektóre płyny micelarne mają kwaśny odczyn, który nie służy kolagenowi, ponieważ powoduje jego ścinanie się. Dlatego przed aplikacją kolagenu, po demakijażu skóry produktami do oczyszczania takimi, jak: mleczka, płyny micelarne i toniki, należy dodatkowo przemyć twarz wodą z łagodnym żelem myjącym, aby zneutralizować kwaśny odczyn skóry. W tej roli idealnie sprawdzi się Kolagenowy żel do mycia COLWAY. Dopiero tak oczyszczoną skórę należy zwilżyć wodą lub Atelowodą komórkową COLWAY i na nią nałożyć kolagen.

Czy kolagen może uczulić?
 

Kolagen to naturalne białko rybie, które jest w swojej budowie niezwykle podobne do ludzkiego kolagenu, dlatego charakteryzuje się bardzo wysoką biozgodnością względem naszej skóry. Dlatego jest doskonale tolerowany i przyswajany przez większość osób. Jednak, jak w przypadku wszystkich substancji pochodzenia naturalnego, istnieje w populacji grupa osób wrażliwych na białko rybie. Dlatego jeśli występowały wcześniej u Ciebie reakcje alergiczne po zjedzeniu ryby – zalecamy ostrożność w stosowaniu preparatu. W takim wypadku najbezpieczniej jest wykonać u siebie test skórny – wystarczy nanieść małą ilość preparatu na skórę przedramienia po jego wewnętrznej stronie i obserwować, czy wystąpi reakcja alergiczna w postaci: zaczerwieniania lub wysypki. Jeśli w ciągu 48 h skóra wygląda normalnie – oznacza to, że możesz bezpiecznie aplikować preparat na większe powierzchnie ciała.

Jak przechowywać kolagen?
 

Kolagen to produkt naturalny bez sztucznych dodatków i konserwantów, dlatego aby zachować jego właściwości należy przechowywać go w zacienionym miejscu, z dala od promieni słonecznych i wszelkiego innego źródła ciepła. Kolagen Naturalny należy chronić przed zbyt wysoką temperaturą, dlatego dla bezpieczeństwa dostarczamy go zawsze w specjalnie zaprojektowanym styropianowym termosie, który izoluje go od warunków zewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl